Τηρούμε τους κανόνες υγιεινής

Πάντα ζώνη ασφαλείας

Σας προσκαλούμε στις παρακάτω εκδηλώσεις , οι οποίες θα πραγματοποιηθούν στο Συνεδριακό και Πολιτιστικό Κέντρο του Πανεπιστημίου Πατρών, στις οποίες συμμετέχουν μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας. Συγκεκριμένα:
1. Την Κυριακή 21/04 και ώρα  5.15 μ.μ μαθητές και μαθήτριες της Γ τάξης παρουσιάζουν την εργασία τους με θέμα, Πυθαγόρας: Μαθηματικά και Φιλοσοφία, στο πλαίσιο του 1ου Μαθητικού Μαθηματικού Συνεδρίου, που διοργανώνουν η Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ03 (Μαθηματικών) Αχαΐας και το Παράρτημα Αχαΐας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας. Για περισσότερες πληροφορίες καθώς και για το πρόγραμμα του συνεδρίου πατήστε εδώ κι εδώ.
2. Την Τετάρτη 24/04 και ώρα 7.30 μ.μ μαθητές και μαθήτριες της Α, Β, Γ τάξης συμμετέχουν στη μουσικοχορευτική παράσταση με τίτλο: Ο αέναος Λαβύρινθος του χορού, την οποία διοργανώνει το Δίκτυο Δ.Δ.Ε Αχαΐας του Προγράμματος ΑΓΩΓΗΣ ΥΓΕΙΑΣ με τίτλο "Κινούμαστε Χορεύοντας & Περπατώντας". Για την πρόσκληση της παράστασης πατήστε εδώ.